ARCHIWUM
FACEBOOK
In memoriam

Zmarł Krzysztof Więckiewicz

2 października 2022 r. zmarł Krzysztof Więckiewicz ze środowiska studenckiego Uniwersytetu Warszawskiego. Krzysztof był w latach 1980-1981 Przewodniczącym Rady Wydziałowej SZSP na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Po studiach pracował w Instytucie Polityki Społecznej UW, a następnie w Ministerstwie Pracy pełniąc w latach 2003-2015 funkcję Dyrektora Departamentu Pożytku Publicznego.
Krzysztof był ciepłym, życzliwym Kolegą, zawsze uśmiechniętym i gotowym do pomocy. Wniósł bardzo wiele nowych treści do zmieniającej się w sławnych latach 1980-1981 organizacji studenckiej. Niezwykle cennym dorobkiem Krzysztofa było szefowanie nowemu departamentowi w Ministerstwie Pracy. Nadał mu charakter i oblicze życzliwej instytucji dla rodzącego się w Polsce ruchu organizacji pożytku publicznego i ich działaczy.
Umarł zdecydowanie za młodo, będzie Go brakowało, niech pozostanie w naszej pamięci. Ruch studencki z którego się wywodził nigdy Go nie zapomni.

 Krzysztof Szamałek wraz z Zarządem Fundacji

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.