IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK

Historia – ludzie

Odznaczenia dla „Turystów”

8 maja bieżącego roku w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych dla działaczy turystycznych wywodzących się ze środowiska studenckiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Tam idziemy, gdzie nas nie ma.

Już jest! Książka dokumentująca czterdzieści lat historii turystyki studentów uczelni warszawskich.   Wydawcami tej „encyklopedii” warszawskiego studenckiego ruchu turystycznego są Fundacja Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu

Primus Inter Pares

Wrocławski Oddział Fundacji ustanowił medal honorowy Primus Inter Pares – Civitas Academica Vratislaviensis, który przyznawany jest za zasługi dla wrocławskiego środowiska akademickiego, a także za

Nasz szef szefem PIG

Z ogromną przyjemnością i szczerą dumą dzielimy się z Wami informacją, że z dniem 26 stycznia 2024 roku, nasz przyjaciel i szef, profesor dr hab.

Stefan Olszowski – Pożegnanie.

11 stycznia, w czas prawdziwej zimy, w samo południe, odbył się pogrzeb Stefana Olszowskiego – jednego z najwybitniejszych Przewodniczących Rady Naczelnej Zrzeszenia Studentów Polskich.

Stefan Olszowski 1931 – 2023

19 grudnia 2023 roku zmarł Stefan Olszowski
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.