IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK

Fundacja

   Komisja Historyczna Ruchu Studenckiego spełnia ważną rolę integrującą środowisko byłych członków ZSP i SZSP. Zrzeszenie Studentów Polskich było bowiem fenomenem społecznym i kulturowym stworzonym przez młodzież akademicką wszystkich polskich uczelni. Demokratyczny charakter ZSP odróżniał pozytywnie tę organizację od innych wówczas działających w Polsce. Członkowie ZSP oraz SZSP odgrywali ważną rolę w akademickim życiu samopomocowym (bratniackim), kulturalnym, samorządowym, turystycznym, sportowym i naukowym. Członkowie ZSP nabywali w pracy organizacyjnej umiejętności, które następnie wykorzystywali w pracy na rzecz rozwoju polityczno-gospodarczego Polski.
   Fundacja Komisji Historycznej dokumentuje dorobek organizacji i ludzi w nich działających. Upowszechnia dobre wzorce inteligenckiego działania na rzecz dobra wspólnego. Fundacja stworzona jest przez nas i dla nas – każdy może odnaleźć w niej interesujące formy działania. Więź wspólnoty zrzeszeniowej przetrwała i trwa nadal. Organizowane przez nas spotkania, dyskusje, publikacje i wydarzenia dowodzą potrzeby integracji i poczucia wspólnoty losów, postaw, myślenia o demokratycznej Polsce współczesności i przyszłości. Zachęcamy wszystkich chętnych do korzystania z naszej strony, aktywnego uczestnictwa w proponowanych przez nas działaniach oraz zgłaszania własnych inicjatyw. Fundacja działa społecznie finansując swoją działalność ze zbiórek członków i sympatyków Komisji Historycznej.
Jeśli odwiedziłeś naszą stronę i czujesz wspólną więź to zostań z nami. Podziel się informacjami z naszej strony z Koleżankami i Kolegami z Twojego środowiska.

Fundacja Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego
im. Wiesława Klimczaka

Zarząd:

Prezes: Krzysztof Szamałek

Wiceprezes: Stanisław Gabrielski
Wiceprezes: Manfred Gorywoda
Wiceprezes: Antoni Dragan

Sekretarz: Jerzy Siwiec
Skarbnik: Zbigniew Kowal

Członek Zarządu: Waldemar Błaszczuk
Członek Zarządu: Janusz Gast

Dyrektor Biura Zarządu: Sabina Madeja
Rzecznik: Adam Ludwiczak

Siedziba:
02-555 Warszawa
ul. Aleja Niepodległości 161 lok.2
Konto:
Bank Millennium
30 1160 2202 0000 0005 3220 8127

KRS: 0000202163
REGON: 015713949
NIP:5213973232

STATUT FUNDACJI (do pobrania w pliku PDF)

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.