ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

XVII Gala nagrody im. Andrzeja Potoka

Honorowe Nagrody Fundacji Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego im. Wiesława Klimczaka dla Zbyszka Theusa, Grzegorza Bukały, Andrzeja Leparskiego oraz specjalna dla Aleksandra Kwaśniewskiego.

Szanowne i drogie Koleżanki i Koledzy ze Zrzeszenia Studentów Polskich
W imieniu  Fundacji Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego im. Wiesława Klimczaka zapraszam serdecznie na uroczystość XVII Gali wręczenia  nagród honorowych im. Andrzeja Potoka przyznawanych przez Komisję Historyczną osobom wywodzącym się z ruchu studenckiego i mającym wybitne osiągnięcia i zasługi w ruchu kulturalnym. Gala odbędzie się 28 czerwca 2023, środa, godz. 17:00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów al. Solidarności 62, 00-240 Warszawa (zaproszenie w załączniku).

Wśród tegorocznych laureatów znajduje się wybitna postać ze środowiska poznańskiego – Zbigniew Theus. Wraz z nim nagrody otrzymają Grzegorz Bukała (poeta i bard) i  Andrzej Leparski (mim, tancerz i choreograf), nagrodę specjalną otrzymuje  Aleksander Kwaśniewski.

W załączeniu przesyłam także laudację przygotowaną przez Eugeniusza Mielcarka na cześć Zbyszka Theusa.
Wszyscy jesteśmy dziedzicami i strażnikami wspaniałego dorobku Zrzeszenia Studentów Polskich oraz ludzi budujących ten dorobek i wizerunek. Dbamy i chronimy pamięć o ludziach i ich dorobku. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej www.myzsp.org.pl a przede wszystkim do udziału w organizowanych przez Fundację wydarzeniach.
Uroczystość wręczenia nagród im. Andrzeja Potoka oraz krótki występ Grzegorza Bukały będą transmitowane na żywo – należy w dniu uroczystości skorzystać z linku
https://youtube.com/live/WIXT-CRi3rM
Pamiętamy o ogrodach… przecież z nich wyszliśmy
zapraszam serdecznie
Prezes Zarządu
Fundacji Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego
prof. dr hab. Krzysztof Szamałek
Zaproszenie – Andrzej Potok POBIERZ
ZBIGNIEW THEUS – kandydat do Nagrody im. Andrzeja Potoka OTWÓRZ
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.