IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Poznański AKADEMICKI KLUB SENIORA zaprasza na majówkę

Tradycyjnie w maju, zapraszamy na nasz majowy wypad poza miasto. Tegoroczna, dwudniowa majówka odbędzie się w poniedziałek i wtorek 29 i 30 maja 2023.

Kilkakrotnie zapowiadałem to majówkowe spotkanie i zmieniałem termin. Dzisiaj zapraszam i ponownie muszę zaproponować nowy termin. Możliwość rezerwacji usług związanych z majówką zmusiła mnie / nas organizatorów do kolejnej zmiany terminu.

Tradycyjnie w maju, zapraszamy na nasz majowy wypad poza miasto. Tegoroczna, dwudniowa majówka odbędzie się w poniedziałek i wtorek 29 i 30 maja 2023.
Majówka, dzięki inicjatywie Zenka Wośkowiaka wpisuje się w obchody Jubileuszu 60-lecia naszego klubu.
Organizacyjnie za jej przebieg odpowiadają Sabina i Bohdan Ogrodowscy oraz moja osoba.

Tegoroczna majówka będzie miała kilka ważnych odsłon.
*Odsłona pierwsza:
Tradycyjne klubowe śniadanie majówkowe spożyte w plenerze z własnych wiktuałów zabranych z domu w koszykach lub torbach.
*Odsłona druga:
uroczysta kolacja nawiązująca do jubileuszu 60-lecia klubu połączona z przedstawieniem historii powstania AKS o które proszę oficjalnie Zenka Wośkowiaka, Zbyszka Jaśkiewicza i innych chętnych.
*odsłona trzecia:
turystyczno – krajoznawczo – sportowa,
związana z Ostrzeszowem, Zalewem Bleważka, Yacht Klubem ORION i Antoninem.
Sabina i Bohdan, aktywni uczestnicy Akademickich Bali Seniora, członkowie naszego klubu na stałe od wielu lat mieszkają w Ostrzeszowie. To oni spowodowali, że majówka odbywa się w pięknej okolicy Wzgórz Ostrzeszowskich, nad zalewem Bleważka (pow. 18 ha) i w pobliżu najwyższego wzniesienia Wielkopolski jakim jest Kobyla Góra (284 m npm).
Majówka odbędzie się w oparciu o hotel „Nad Zalewem” w Kobylej Górze. Tu spożyjemy na wolnym powietrzu przywiezione z domu nasze tradycyjne klubowe śniadanie majówkowe, tu będziemy spali, tu odbędzie się uroczysta klubowa kolacja z akcentami Jubileuszowymi, tu będziemy odpoczywali, spacerowali i kto będzie chciał i miał odwagę będzie mógł skorzystać z uroków żeglowania. Zwiedzimy Ostrzeszów oraz odwiedzimy Pałac Radziwiłłów w Antoninie.
Nasz tradycyjny, majówkowy program, a w nim liczne konkursy w czasie śniadania oczywiście się odbędą. Będzie zorganizowany również tradycyjny konkurs na nalewkę własnej roboty. Ten konkurs będzie przeprowadzony w czasie kolacji.
Będzie czas na wspomnienia i liczne rozmowy oraz możliwość spacerów po pięknej i urozmaiconej okolicy.

Koszt uczestnictwa jednej osoby, opłacającej składki członkowskie minimum do końca czerwca 2023, wynosi 399,99 PLN, natomiast wszyscy pozostali winni wnieść opłatę w kwocie 520,00 PLN. Osoby jadące własnym samochodem, w sytuacji wolnych miejsc w autokarze płacą również kwotę 399,99 względnie 520,00 PLN.

Przypominam w tym momencie o obowiązujących zasadach opłacania składek. Od 2017 roku obaj małżonkowie są zobowiązani do opłacania składek członkowskich, jeżeli wspólnie uczestniczą w imprezach.
Wszystkim, którzy się zgłoszą i wykupią miejsce na majówce wręczona zostanie KARTA UCZESTNICTWA. Tam będą zawarte wszelkie wiadomości o imprezie oraz informacja skąd i o której odjedzie autokar. Zgłaszając się należy podać datę urodzenia, niezbędna jest ona do ubezpieczenia grupy od NW oraz do meldunku. Osoby jadące indywidualnie są proszone o podanie z kim chcą spać w dwuosobowym pokoju.
Uczestniczącym zapewniamy ciekawy, dostosowany do naszych możliwości fizycznych program, miłe i ciekawe towarzystwo, wiele doznań intelektualnych, dużo atrakcji architektonicznych oraz piękną pogodę.
W ramach wpisowego gwarantujemy:
*znakomite towarzystwo, wiele wspomnień i atrakcji,
*nocleg w komfortowych warunkach (pokoje 2-osobowe z łazienkami i ręcznikami) w hotelu „Nad Zalewem” w Kobylej Górze,
*dogodne miejsce na śniadanie majówkowe z licznymi konkursami,
*uroczystą kolację z toastem powitalnym Sabiny i Bohdana a przede wszystkim z jubileuszowymi wystąpieniami Zenka Wośkowiaka, Zbyszka Jaśkiewicza i innych chętnych oraz liczne atrakcje i niespodzianki,
*śniadanie i obiad drugiego dnia w hotelu „Nad Zalewem”
*przejazd autokarem na całej trasie,
*usługi przewodnickie,
*ubezpieczenie NW,
*bardzo ciekawy program turystyczno – krajoznawczo – sportowy,
*oraz udział w licznych konkursach z nagrodami.

Nasze kochane wnuki i ewentualnie dzieci, zajmujące miejsce w autobusie oraz korzystające ze świadczeń muszą wnieść opłatę w wysokości, jak każdy inny uczestnik z opłaconymi składkami.

Zgłoszenia od poniedziałku 8 maja br. do 24 maja br. (środa) włącznie, lub do wyczerpania miejsc, (limit 45 osób), u Oli Fornal w sklepie PASMANTERIA ul. Prusa 18 (przy Rynku Jeżyckim).
Sklep można odwiedzić od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 17:00 a w soboty od 10:00 do 13:00.

Serdecznie zapraszamy.
Sabina, Ola F. Ola K. Bohdan i Jacek

PRZYPOMNIENIE 1
nadal zachęcam do przekazywania pamiątek związanych z działalnością AKS-u do Archiwum PAN. Mogą to być zdjęcia z imprez (koniecznie opisane), korespondencja klubowa, wydawnictwa okolicznościowe, pamiątki itp.
PRZYPOMNIENIE 2
Mamy jeszcze ostatnie wolne zaproszenia na koncert Hanny Banaszak w Nekielce. Konieczna wizyta u Oli Fornal.
PRZYPOMNIENIE 3
ZACHĘCAM DO PŁACENIA SKŁADEK !
Co za wielka satysfakcja?, jeżeli w towarzystwie powiesz, że jesteś pełnoprawnym członkiem AKS-u, elitarnego, jedynego tego typu Klubu w Polsce a może nawet na Świecie?
Tyle na dzisiaj!
Pozdrawiam
Andrzej Jacek Kowalski

Drodzy Seniorzy,
Wkraczamy w najpiękniejszy miesiąc roku, miesiąc maj. Liczne są propozycje spotkań klubowych w tym miesiącu. Przypominam je: to jednodniowy wyjazd do Filharmonii w Berlinie z firmą SIMON, koncert Hanny Banaszak w Nekielce na zaproszenie Ani Kareńskiej oraz co chyba najważniejsze, dwudniowe spotkanie na Majówce 60-lecia naszego klubu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.