ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Odszedł Stefan Mroczkowski

22 września zmarł w wieku 93 lat Stefan Mroczkowski – pionier kultury studenckiej w Poznaniu, legenda „Nawojki” i „Od Nowy”.22 września zmarł w wieku 93 lat Stefan Mroczkowski – pionier kultury studenckiej w Poznaniu, legenda „Nawojki” i „Od Nowy”, założyciel i reżyser teatrów studenckich i kabaretów m.in. „Żółtodzióba”, „Modliszki”, „Teatru Trójkątnej Sceny”, dziekan „Wydziału Humoris Causa przy Wydziale Satyry Uniwersytetu Poznańskiego „ŻÓŁTODZIÓB”. Był artystą i wybitnym reżyserem telewizyjnym. Zrealizował ponad 150 programów rozrywkowych na ogólnopolskiej antenie TV, w których promował wielu artystów – także z Poznania i tych wywodzących się ze środowisk akademickich. Towarzyszył nam (często zdalnie ze względu na stan zdrowia) w organizacji Spotkań Pokoleń. Ślady tej aktywności zostały zachowane szczęśliwie w wydanych naszym staraniem numerach monograficznych Przeglądu Wielkopolski „Studencki Poznań 1945-1989” . Dostępne są w internecie, bo druk wyczerpany link: PW 2020-4 (130) oraz w rozmowie video „Stefan Mroczkowski i historia jego życia” zapisanej też naszym staraniem w internetowym wydaniu Poznańskiego Muzeum Historii Mówionej.
Nam zabraknie rozmów z Tobą pogodny, pełny ciepła Stefanie i pozostaną już tylko te wypowiedzi, które udało się zarejestrować chociaż wspomnienie pozostanie o Twojej szczerej przyjaźni, koleżeństwie, pogodzie ducha i niebywałej dzielności z jaką znosiłeś przeciwności losu i nikogo swoim bólem nie obciążając. Żegnaj …

Pogrzeb Stefana Mroczkowskiego, we wtorek 3 października o godz. 13:30 w Alei Zasłużonych na Miłostowie – wejście od ulicy Warszawskiej.
Zbigniew Theus

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.