ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Nina Chrościcka-Sawic [1952-2023].

Nagła, niespodziewana i nieubłagana śmierć 24 lipca 2023 r. zabrała w ostatnią podróż   Ninę Chrościcką-Sawic [1952-2023].

Nina urodziła się w Parczewie i tam też została pochowana 31 lipca 2023 r. w rodzinnym grobowcu. Po ukończeniu  szkoły średniej studiowała w Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jej temperament i osobowość oraz cechy charakteru spowodowały, że z powodzeniem łączyła studiowanie z aktywnym działaniem, najpierw w Zrzeszeniu Studentów Polskich a później w SZSP. Była m.in. szefową Komisji Nauki Rady Uczelnianej SZSP. Zdobyta podczas studiów wiedza, osobowość i cechy charakteru oraz umiejętności zdobyte w SZSP spowodowały że później, przez całe zawodowe życie z ogromnym powodzeniem prowadziła finanse różnych organizacji i firm. Wszędzie gdzie pracowała potrafiła wprowadzić w finansach porządek i czytelne zasady, przyczyniając się zawsze swoją działalnością do wprowadzania, najpierw do studenckiej działalności a później w coraz ważniejszych organizacjach i firmach,  porządku i zasad zapewniających zawsze bezpieczeństwo działania i możliwości tworzenia.

Najpierw w 2-giej połowie lat ’70, okresie największych sukcesów tego Klubu, rozpoczęła prowadzenie finansów Klubu „Jaszczury”, tworząc swoją działalnością środowisku twórców w nim działających, stabilne i bezpieczne warunki działania.  Kolejnym etapem Jej działalności, gdzie z powodzeniem wykorzystywała swoje kompetencje, było prowadzenie finansów Ogólnopolskiej Studenckiej Akcji „Chełm-80”. A swoistym podsumowaniem działalności w ruchu studenckim było, na początku lat 80-tych XX wieku, prowadzenie finansów Komisji Wspólnej ds. Kontaktów Zagranicznych Polskich Związków Młodzieży i Studentów.

Po zakończeniu studenckiego etapu w 2-giej połowie lat ’80 XX w życiu Niny zaczął się etap profesjonalnej działalności, związanej z prowadzeniem finansów coraz poważniejszych firm i projektów. Była m.in. członkiem kierownictwa Poczty Polskiej, dyrektorem finansowym w towarzystwach funduszy emerytalnych i w bankach oraz dyrektorem projektów Banku Światowego. Wszędzie lubiana i doceniana, szanowana za wiedzę profesjonalną i kompetencje. W kwietniu 2023 roku minęło 40 lat udanego małżeństwa Niny i Tadeusza Sawica.  Niespodziewana śmierć Ninki  spowodowała, że pozostają nam już tylko dobre wspomnienia i pamięć o Jej dokonaniach zawodowych.

Wieczna cześć Jej pamięci!!

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.