ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

LEKSYKON LUDZI ZSP

Przystępujemy do szerokiej akcji archiwizowania danych i faktów o tych wszystkich, którzy odcisnęli swój ślad w działalności studenckiej w strukturach Zrzeszenia Studentów Polskich oraz SZSP. Chcemy doprowadzić do powstania nowej edycji Leksykonu. LEKSYKON będzie miał formę internetowej publikacji ciągle uzupełnianej o napływające i zdobyte informacje.
Gorąco zachęcamy wszystkich do wspólnego redagowania Leksykonu, podpowiadania osób i faktów jakie powinny zostać w Leksykonie uwzględnione. Zapraszamy chętnych do pracy w komitecie redakcyjnym. Jesteśmy przekonani, że żadna cząstka naszych losów studenckich nie powinna zostać zapomniana i pominięta.
Podejmujemy się ogromnego i wieloletniego zadania – jesteśmy jednak winni – samym sobie oraz pokoleniom tych, którzy odeszli – zachowanie pamięci o wspaniałym dorobku Zrzeszenia i jego ludzi.
Zamieszczamy na naszej stronie pierwsze wydanie Leksykonu z 2005 roku by można było się nim swobodnie posługiwać. Prosimy o prostowanie dostrzeżonych w tym wydaniu pomyłek i błędów, o dopisywanie haseł, osób lub faktów i ich przesłanie do Fundacji. Będziemy je uwzględniali przy redagowaniu drugiej edycji Leksykonu.
Szczególnym celem drugiego wydania jest także uwzględnienie informacji o poszczególnych środowiskach studenckich. W pierwszym wydaniu uwzględniono tylko władze naczelne Zrzeszenia oraz środowisko warszawskiej Rady Okręgowej wraz z Radami Uczelnianymi i Radami Wydziałowymi oraz innymi strukturami organizacji. Musimy uzupełnić ten brak informacji o pozostałych środowiskach. Prosimy wszystkich, którzy posiadają informacje o składach osobowych rad okręgowych i rad uczelnianych o ich przekazywanie do fundacji. Mamy do wykonania ogromne i wielkie zadanie, zabierzmy się razem do jego realizacji.

                                                                                                                                                                      Zapraszam do współpracy.

                                                                                                                                                                        Prezes Zarządu Fundacji

                                                                                                                                                                prof. dr hab. Krzysztof Szamałek

Kliknij w obrazek, by otworzyć plik PDF z zawartością Leksykonu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.