IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Krzysztof Łopaciński 1945 -2023

Krzysiek, kolega Krzysztof, dr Krzysztof Łopaciński. 8 Października 2023 zmarł nasz kolega i przyjaciel, Krzysztof Łopaciński. Człowiek związany całym sercem z turystyką studencką i piosenką rajdową.

KRZYSZTOF ŁOPACIŃSKI

Doktor nauk ekonomicznych, w okresie studiów na Uniwersytecie Warszawskim działacz społeczny Zrzeszenia Studentów Polskich m.in. w Samorządach Domów Studenckich, Komisji Ekonomicznej i Komisji Turystyki i Sportu wszystkich szczebli. Był także działaczem innych organizacji społecznych i turystycznych takich jak PTTK i AZS.

Pracę zawodową rozpoczął jako asystent a następnie adiunkt w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (dzisiaj SGH) w Warszawie a następnie w Ośrodku Postępu Techniczno-Organizacyjnego Polskiego Biura Podróży ORBIS. Był długoletnim dyrektorem/Prezesem resortowego Instytutu Turystyki.

Szczególne zasługi położył na polu rozwoju turystyki akademickiej jako współorganizator i animator Uniwersyteckiego Klubu Turystycznego „Unikat”. Był jednym z inicjatorów i organizatorów niezwykle ciekawych i odkrywczych wypraw, wyjazdów i wycieczek w rożne regiony kraju, Europy i świata. Pełnił szereg zaszczytnych, społecznych funkcji we władzach Komisji Turystyki i Sportu RN ZSP i Komisji Akademickiej ZG PTTK aktywnie współpracował i działał w Polskiej Izbie Turystyki i Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Dr Krzysztof Łopaciński był autorem wielu raportów i opracowań z dziedziny turystyki, hotelarstwa, czasu wolnego, współorganizatorem wielu konferencji, współautorem artykułów, studiów i badań z tego zakresu. Za swoja działalność społeczna i pracę zawodową był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in. odznaczeniami resortowymi i państwowymi m.in. odznaką Zasłużony Działacz Turystyki, Złotym Krzyżem Zasługi.

Dr Krzysztof Łopaciński był niezwykle cenionym i uznanym autorytetem w dziedzinie turystyki i hotelarstwa, oddanym działaczem społecznym w tej dziedzinie.

Środowisko turystyczne straciło wybitnego specjalistę, aktywnego działacza, życzliwego Kolegę i Przyjaciela znanego ze szlaków turystycznych.

Cześć jego pamięci

Przyjaciele ze szlaków turystycznych

Warszawa, 10 października 2023 r.
_______________________________________________________________________________

              Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.