IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

IX KONGRES STOWARZYSZENIA ORDYNACKA

20 maja w legendarnym klubie U.W. „Hybrydy” odbył się IX Kongres Stowarzyszenia ORDYNACKA. Reprezentanci wszystkich środowisk „ordynatów” wybrali swoje nowe władze statutowe.

W „Hybrydach” zebrało się ponad osiemdziesięciu delegatów reprezentujących byłych działaczy ZSP z większości ośrodków akademickich funkcjonujących przed 1989 rokiem. Na sali znaleźli się parlamentarzyści, samorządowcy różnego szczebla, nauczyciele akademiccy – wybitni przedstawiciele świata nauki, biznesmeni i …emeryci.

Spotkanie otworzył i całość prowadził Jerzy Woźniak (w „cywilu” wiceprezydent Katowic). Robert Kwiatkowski pełniący przez ostatnie lata funkcję przewodniczącego Rady Naczelnej Stowarzyszenia podziękował zebranym za współpracę i zdał krótkie sprawozdanie ze swojej kadencji podsumowując je słowami:” mam, jako polityk, wielką satysfakcję – zostawiam organizację w stanie lepszym niż ją zastałem”.

Po wystąpieniu Roberta Kongres wysłuchał sprawozdań Głównej Komisji Rewizyjnej i Naczelnego Sądu Koleżeńskiego. Zebrani udzielili absolutorium Przewodniczącemu i Radzie Naczelnej

Uczestnicy Kongresu wybrali komisje: mandatową i skrutacyjną. Tej ostatniej, która prowadziła wybory przewodniczył jowialny i pełen humoru Jacek Kozłowski ze Szczecina. Na funkcję Przewodniczącego Rady Naczelnej rekomendowano Dariusza Wieczorka (Sekretarza Klubu Parlamentarnego Lewicy). Była to jedyna kandydatura na to stanowisko. W tajnych wyborach Dariusz Wieczorek otrzymał 100% oddanych głosów. Wybrano także nową Radę Naczelną, Główną Komisję Rewizyjną i Naczelny Sąd Koleżeński (składy tych ciał statutowych podamy później).

Występując po wyborach Dariusz Wieczorek zaproponował zwołanie w przyszłym roku Nadzwyczajnego Kongresu Stowarzyszenia, który byłby poświęcony sprawom programowym i organizacyjnym Ordynackiej w obliczu zmieniającej się rzeczywistości.

Drugą część Kongresu wypełniło spotkanie w formule „Członek nr 001 Ordynackiej + byli przewodniczący”. W tej części na scenie „Hybryd” zasiedli: Aleksander Kwaśniewski, Włodzimierz Czarzasty, Krzysztof Szamałek i Robert Kwiatkowski. Z powodów rodzinnych zabrakło Marka Siwca, a z powodów zdrowotnych Mariana Kubalicy.

Aleksander Kwaśniewski przybył do „Hybryd” wprost z Targów Książki na Stadionie Narodowym, gdzie promował swoją najnowszą książkę. Wielu z delegatów licząc na spotkanie z Prezydentem przyniosło egzemplarze tej książki mając nadzieję na autograf. Prezydent spełnił nadzieję zebranych. Przez chwilę podpisywanie książek przez Aleksandra Kwaśniewskiego przybrało dość nieoczekiwany obrót, Prezydent siedział w fotelu przed niskim stolikiem, a chętni na jego autograf … klęczeli przed stolikiem. Jak w konfesjonale w czasie wielkanocnej spowiedzi. Dopiero po kilku minutach ktoś dostawił do stolika drugi fotel.

Relację wideo z obrad Kongresu prowadził Edward Gwóźdź. Kiedy rejestracja zostanie przygotowana poinformujemy o tym fakcie

   

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.