IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

„Hybrydy” – 17.11.23. godz. 17 z małym kwadransem

Tradycyjnie 17 listopada w „Hybrydach”, w Międzynarodowym Dniu Studenta, spotkali się byli „animatorzy” ruchu studenckiego wywodzący się z ZSP/SZSP, skupieni dziś w Stowarzyszeniu „Ordynacka” i wokół Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego.

W piątkowe popołudnie, na początek kolejnego listopadowego weekendu, do klubu Studentów UW „Hybrydy” z wielu stron kraju zjechali ci, którzy społecznej roboty uczyli się w lewicowej organizacji studenckiej. Trudno powiedzieć, że „Hybrydy” pękały w szwach, jednak było dość tłumnie, a uczestnicy spotkania byli w dobrym nastroju.
Zebranych powitał przewodniczący Stowarzyszenia „Ordynacka” Dariusz Wieczorek, a podczas jego wystąpienia zebrani zachowywali się równie swobodnie jak na niejednym spotkaniu Rady Wydziałowej, w czasach, kiedy byli studentami.
Po nim zabrał głos Włodek Czarzasty. Szef Nowej Lewicy podsumował efekty wyborów parlamentarnych i w krótkich słowach poinformował o tym, co się dzieje w okresie swoistego „interregnum” w które popadliśmy. Na koniec zwrócił się do zebranych o pomoc w działaniach sanacyjnych w naszym kraju.
Krzysztof Szamałek, prezes Fundacji Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego im. Wiesława Klimczaka zaproponował spojrzenie wstecz. Zwrócił uwagę na dokumentację dorobku ZSP/SZSP i ludzi, którzy z Zrzeszenia się wywodzą. Poinformował inicjatywie  Komisji stworzenia fonoteki ZSP, zapisów audio z rozmów z czołowymi jej przedstawicielami.
Po części oficjalnej uczestnicy spotkania przy szklance piwa lub lampce wina rozpoczęli „rozmowy wielostronne i bilateralne”.


Dariusz Wieczorek


Włodzimierz Czarzasty


Krzysztof  Szamałek


Rząd Prezesów

     

     

    

    

    

    

Przygotował: Adam Ludwiczak


Migawki z „Hybryd” okiem Edwarda Gwoździa.
KLIKNIJ W OBRAZEK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.