ARCHIWUM
FACEBOOK
In memoriam

Odszedł Janek Socha…

28 września odszedł od nas Janek Socha…

Jan Socha

Inżynier rolnik, ekonomista – absolwent SGGW.
Janek był wybitnym działaczem ZSP, pełnił  funkcję Przewodniczącego Rady Uczelnianej SGGW, był członkiem Komitetu Wykonawczego Rady Okręgowej ZSP w Warszawie.
Pochodzący z regionu Sandomierza, ale związany z Warszawą, menedżer branży ubezpieczeniowej. Jego praca zawodowa i działalność społeczna zazwyczaj wiązała się z rolnictwem i gospodarką żywnościową. Był m.in. przez 4 lata pełnomocnikiem Zarządu POLISA S.A. ds., rozwoju Towarzystw Ubezpieczeń Rolnych oraz stworzył od podstaw Towarzystwo Ubezpieczeniowe AGROPOLISA S.A., którym przez 6 lat zarządzał jako prezes.
Był doradcą prezesa Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz współtworzył konsorcjum AGRO GRUPA, w którym formalnie był członkiem Komitetu Wykonawczego. Jego ideą było utworzenie, w ramach AGRO GRUPY, towarzystwa ubezpieczeniowego działającego na rzecz rolnictwa i jego otoczenia na zasadzie ubezpieczeń wzajemnych.
Dr inż. Jan Socha ukończył Wydział Rolniczy SGGW (1968 r.), a następnie studia doktoranckie na Wydziale Ekonomiczno-Rolnym tej samej uczelni (1973 r.). Promotorem rozprawy doktorskiej Jana Sochy był naukowiec i działacz ludowy prof. Stefan Ignar.
Miejscem pierwszej pracy J. Sochy był Krajowy Związek Kółek Rolniczych, gdzie pracował 8 lat, awansując do stanowiska dyrektora Zespołu Organizacji Produkcji Rolnej. Następnie 8 lat był pracownikiem Urzędu Rady Ministrów, zajmował stanowiska doradcy premiera oraz sekretarza i dyrektora Biura Rady Rozwoju Wsi.
Doświadczenie w zakresie funkcjonowania firm ubezpieczeniowych zdobywał przez 4 lata w spółce POLISA, a następnie stworzył od podstaw ukierunkowane na środowisko wiejskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe AGROPOLISA SA. Po przejęciu AGRPOLISY przez TU Warta, od 2003 r. pełnił odpowiedzialne funkcje w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym.
Przez wszystkie lata swej swej działalności zawodowej Janek był w stałym kontakcie z koleżankami i kolegami z ZSP. Działał i wspierał Komisję Historyczną Ruchu Studenckiego.
Cześć jego pamięci.

Pogrzeb Janka Sochy odbędzie się 6 października (czwartek), poprzedzi go msza żałobna o godzinie 13
w kościele pw. św. Elżbiety w Powsinie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.