IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Zbyszek Wróbel w nowej roli

Znany wszystkim Zbigniew Wróbel, były szef „Almaturu”, „Orlenu” etc., etc. w marcowym wydaniu pisma „Res Humana” artykułem pt. „Zjednoczone Stany Europy. Marzenie, fikcja czy cel?” zadebiutował jako publicysta – specjalista od geopolityki.

  „Odnoszę wrażenie, że po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych zachodzi sytuacja, w której każda z dominujących partii wolałaby nie musieć głosować… na swoich kandydatów. Jednak co się stało, już się nie odstanie. Donald Trump uzyska nominację Republikanów. Rodzi to szczególnie poważne implikacje w odniesieniu do wojny toczącej się na terytorium Ukrainy. Mimo iż widać, że Rosja wykrwawia się ekonomicznie i militarnie, to ten proces może trwać jeszcze długo. Polityczni podpowiadacze wierzą, że gospodarka Rosji na wiele lat skoroduje. Nie czują jednak tego tętna tak dobrze jak my – Słowianie; opierają się na zachodnich przesłankach i wiedzy o społeczeństwach… Tymczasem Rosjanie to lud twardy, od wieków przyzwyczajony do wyrzeczeń, a odzwyczajony od komfortu życia i wygód. Jak się nie ma nic, to niewiele można stracić.”

Chcesz przeczytać całość artykułu KLIKNIJ

Autor zaprasza do dyskusji.
Na czym jak na czym, ale na polityce, to my się znamy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.