IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Spotkanie z autorem książki ,,Tam idziemy, gdzie nas nie ma…”

28 maja w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów, w którym obecnie mieści się Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, odbyło się spotkanie z autorem książki ,,Tam idziemy, gdzie nas nie ma…” (warszawskie akademickie środowisko turystyczne w latach 1950–1990) Tomaszem Wojciechem Łękawskim.

T.W. Łękawski nad swoją książką pracował przez ponad cztery lata. Zbierał materiały wertując różne wydawnictwa i strony internetowe, odbywając setki rozmów z byłymi działaczami warszawskich akademickich klubów turystycznych. Dzięki temu powstała unikalna publikacja, prezentująca panoramę akademickiej turystyki w Warszawie na przestrzeni 40 lat. Od roku powstania Zrzeszenia Studentów Polskich do końca istnienia PRL-u.

Na spotkanie w pięknych wnętrzach Pałacu Tyszkiewiczów stawili się: weteranki i weterani krajowych i zagranicznych szlaków turystycznych. Dziś (w większości emerytowani) pracownicy naukowi, menedżerowie polskiej turystyki i biznesmeni.

Inicjatorami spotkania były Oficyna Wydawnicza REWASZ, a w jego imieniu Adam Kulewski oraz Fundacja Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego w osobie Zbigniewa Kowala – członka zarządu OKHRS, byłego dyrektora „Almaturu” i Polskiej Organizacji Turystyki, który poprowadził to wydarzenie.

Zebranych w Muzeum UW przywitał prezes Fundacji OKHRS prof. dr hab. Krzysztof Szamałek, który zwrócił w swym wystąpieniu uwagę na fakt, że spotkanie promocyjne książki Łękawskiego odbywa się tuż po inauguracji obchodów siedemdziesiątej piątej rocznicy powstania Zrzeszenia Studentów Polskich, które zakończą się w przyszłym roku.

Na promocji nie zabrakło mistrzów „piosenki turystycznej”, którzy przypomnieli przeboje z biwakowych ognisk, przeglądów i festiwali.

20240528_143551

Zdjęcie 1 z 15

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.