IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Res Humana w Internecie

11 grudnia  w godzinach popołudniowych upubliczniono portal internetowy dwumiesięcznika Towarzystwa Kultury Świeckiej im. Tadeusza Kotarbińskiego Res Humana.

Próbą sprawności działania portalu  debata sejmowa toczącej się następnego dnia wokół Expose Premiera D.Tuska.
Określając cele portalu i pisma ich redaktorzy piszą:

„Portal reshumana.pl jest cyfrową odsłoną dwumiesięcznika lewicowo-liberalnych intelektualistów i inteligentów – wymagających, ważących racje, dostrzegających niuanse. A przy tym społecznie wrażliwych, rozumiejących złożoność współczesnego świata, będących przekonanymi Europejczykami.

To na bieżąco aktualizowany serwis z artykułami i analizami redaktorów, zaprzyjaźnionych autorów oraz tych, którzy piszą dla nas na specjalne zaproszenie; trochę w wersji light w porównaniu z wydaniem papierowym. Obok dłuższych, pogłębionych refleksji zawiera komentarze o aktualnych wydarzeniach – oczywiście też dobrze przemyślane i oparte o wiarygodne źródła. Nie zamierzamy ściga
się z portalami informacyjnymi, ale dajemy gwarancję wysokiej jakości publikowanych materiałów.

W postaci drukowanej „Res Humana” ukazuje się nieprzerwanie od 1991 roku. Powstała jako pismo wolnomyślicieli. Wyrosła z bogatych tradycji polskiej lewicy i demokracji, antycznej filozofii i Oświecenia oraz europejskich wartości drugiej połowy XX wieku i trwającego stulecia. Na jej łamach ukazywały się m.in. teksty Tadeusza Kotarbińskiego, Jerzego Wiatra, Zygmunta Baumana, Leszka Kołakowskiego i innych wielkich humanistów. A także osób posiadających realny wpływ na kształtowanie opinii w ważnych sprawach publicznych – na przykład Aleksandra Kwaśniewskiego i Włodzimierza Cimoszewicza.”

Wśród członków redakcji jest kilku naszych kolegów, a całością kieruje Robert Smoleń.


Robert Smoleń – redaktor naczelny.


Sieciowa reklama portalu

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.