IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Posiedzenie Zarządu OKHRS

Jak prawie w każdy czwartek 16 listopada w swej siedzibie w Alei Niepodległości spotkał się Zarząd Fundacji OKHRS.Za przyczyną Antoniego Dragana, który przyniósł na spotkanie dwie książki poświęcone NZS-owi, wydane przez IPN, wywiązała się dyskusja nt. zebrania w trzech oddzielnych tomach podstawowych dokumentów obrazujących działalność ZSP i SZSP.

Efektem dyskusji było postanowienie przygotowania do działań mających na celu zgromadzenie wszystkich dostępnych materiałów umożliwiających udokumentowanie działań: ZSP w latach 1950 – 1973, SZSP w latach 1973 -1982 i ponownie ZSP w latach 1982 -2012. Przy okazji dyskusji wypłynął postulat zwrócenia baczniejszej uwagi na działalność ZSP w latach, kiedy na uczelniach funkcjonował także Związek Młodzieży Polskiej.

Krzysztof Szamałek poinformował zebranych, że dobiegają końca prace nad opracowaniem materiałów z konferencji „Stanisław Ciosek i jego rola w budowie demokracji w Polsce”. Mając na uwadze doświadczenia z tej konferencji K. Szamałek zaproponował realizację serii nagrań z wyróżniającymi się działaczami ZSP/SZSP. Realizacja tego pomysłu, który był podejmowany już kilka lat wcześniej, dałaby możliwość stworzenia Fonoteki ZSP. Głównym założeniem każdej z rozmów byłoby zdobycie od rozmówcy informacji począwszy od jego pierwszego dnia na studiach do chwili rozstania się z ruchem studenckim.

Opracowanie założeń technicznych i zakup niezbędnych urządzeń powierzono Adamowi Ludwiczakowi.

Na spotkaniu poruszono także sprawę kontaktów Komisji z istniejącymi strukturami Zrzeszenia.

W spotkaniu wzięli udział: Krzysztof Szamałek, Sabina Madeja, Stanisław Gabrielski, Antoni Dragan, Waldemar Błaszczuk, Zbigniew Kowal, Janusz Gast i Adam Ludwiczak.

AL

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.