IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Posiedzenie Zarządu FOKHRS

W dniu 12 stycznia 2023 r. Zarząd Fundacji Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego na wniosek kolegów ze środowiska wrocławskiego podjął decyzję o powołaniu oddziału Fundacji we Wrocławiu. Inicjatorami tego wydarzenia byli Koledzy Gienio Adamczak, Krzysztof Nowak, Mika Anioł. Kolejne dni będą czasem przygotowania niezbędnych formalności dla funkcjonowania oddziału. Cieszymy się z tego wydarzenia i życzymy środowisku wrocławskiemu wielu sukcesów.

Na tym samym posiedzeniu Zarząd Fundacji na wniosek Krzysztofa Szamałka podjął decyzje o przyznaniu nagrody indywidualnej Komisji Historycznej dla prof. dr hab. Michała Sachańbińskiego. Kolega Michał Sachańbiński bardzo aktywnie działał w Zrzeszeniu Studentów Polskich. W latach 1960 do 1962 pełnił funkcję przewodniczącego Rady uczelnianej ZSP na Uniwersytecie Wrocławskim, następnie funkcjonował w Radzie Okręgowej ZSP we Wrocławiu będąc od 1962 do 1963 był sekretarzem RO, a od 1963 do 1965 wiceprzewodniczącym rady okręgowej ZSP. Od 1963 do 1965 był także członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej ZSP. Profesor Sachańbiński jest wybitnym polskim geologiem specjalizującym się w fizyce minerałów, gemmologii oraz mineralogii. Pracował na Wydziale Nauk Przyrodniczych, kierował Zakładem Mineralogii i Petrografii. Jest autorem wielu książek z zakresu mineralogii i gemmologii, napisał ponad 130 artykułów naukowych oraz pozycji popularno-naukowych. Był i jest członkiem wielu komitetów i towarzystw naukowych. Współorganizator i rektor Szkoły Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu. Profesor to wybitny naukowiec, prawy człowiek, dobry Kolega przywiązany do tradycji zrzeszeniowej. 20 stycznia Profesor Michał Sachańbiński obchodzi kolejne urodziny – życzymy Mu zdrowia i kolejnych twórczych lat życia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.