IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Polak na Kreszczatiku

We czwartek 26 października w legendarnej kawiarni Wydawnictwa „Czytelnik” odbył się wieczór autorski Jacka Kluczkowskiego . Autor promował swoją książkę „Przypadki i wpadki dyplomaty”.
W suterenie przy ulicy Wiejskiej można było zobaczyć tego wieczoru twarze znane z Alei J.Ch.Szucha, ulicy Ordynackiej i Wiejskiej.
Wieczór zgrabnie i ze znawstwem prowadził Aleksander Kaczorowski, publiczność zadawała kompetentne pytania, choć niekiedy tak długie jak te w trakcie „Debaty Wyborczej”. Jego Ekscelencja sypał anegdotami z przeszłości a nad wszystkim czuwał dyskretnie Marian Sewerski – szef „Czytelnika”.
Jacek Kluczkowski, absolwent historii na Uniwersytecie Łódzkim był sekretarzem Komisji Kultury SZSP, pracował w „itd” i redakcjach innych czasopism. Potem trafił do MSZ, w latach 2005 -2010 był ambasadorem RP w Ukrainine a później w Kazachstanie i Kirgistanie.
Książka „Przypadki i wpadki dyplomaty” obejmuje okres pracy Jacka w MSZ, ze szczegłnym uwzględnieniem czasu jego posłowania do Ukrainy. Zawiera anegdoty i fakty związane z historycznymi już dla naszej części Europy wydarzeniami.


J.E. opowiada.


Publiczność uważnie słucha.

Aleksander Kaczorowski ( z lewej) i bohater wieczoru Jacek Kluczkowski.


W kolejce po autograf.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.