ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Nagroda Komisji Historycznej dla prof. Lecha Śliwonika

Zarząd Fundacji Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego podjął w dniu 16 marca 2023 r. decyzję o przyznaniu nagrody indywidualnej Komisji Historycznej profesorowi Lechowi Śliwonikowi.

 
Prof. Lech Śliwonik

   Lech Śliwonik jest wybitnym polskim teatrologiem, profesorem Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Był dziekanem w latach 1996–2002 Wydziału Wiedzy o Teatrze, a także rektorem Akademii Teatralnej w latach 2002–2008. Jest niestrudzonym badaczem dziejów teatrów studenckich, wybitnym znawcą tego obszaru, dokumentatorem wydarzeń i osób tworzących studencki ruch teatralny i teatr alternatywny. Profesor Śliwonik jest silnie związany ze środowiskiem kultury Zrzeszenia Studentów Polskich, uczestnikiem wielu konferencji i spotkań poświęconych temu fenomenowi w czasach PRL. Jest niezwykle życzliwym człowiekiem, erudytą, arbitrem w sporach i krytykach związanych z teatrem polskim.
W 2023 r. nagrodę indywidualną Komisji otrzymał prof. Lech Śliwonik a także prof. Michał Sachanbiński ze środowiska wrocławskiego, wybitny polski mineralog.


Prof. Michał Sachanbinski

Uroczystości wręczenia nagród Laureatom będą zorganizowane w terminie późniejszym. O wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.