IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Jerzy Karpiński gościem Zarządu FOKHRS

9 lutego 2023 r. odbyło się posiedzenie zarządu fundacji oraz spotkanie z Jerzym Karpińskim – legendarnym kierownikiem klubu Stodoła. Wspominaliśmy ogromny dorobek Jurka w zakresie dokumentowania życia organizacji studenckiej ZSP oraz co ważne przygotowanie filmów dokumentalnych zachowującym wydarzenia teatralne (fragmenty spektakli, rozmowy z twórcami). Jerzy jest w znakomitej formie, barwnie opowiadał o swoim bogatym życiu organizacyjnym, dorobku w tworzeniu i kierowaniu komórkami dokumentacji filmowej w Stodole, Politechnice Warszawskiej czy Instytucie Teatralnym. Nie wiadomo kiedy minęły trzy godziny spotkania.


Jerzy Karpiński.


Uczestnicy spotkania w siedzibie Fundacji, od lewej: Zbigniew Kowal, Janusz Gast, Waldemar Błaszczuk i Kazimierz Kłoda


Kameralne spotkanie w siedzibie Fundacji, od lewej: Sabina Madeja, Stanisław Gabrielski, Jerzy Karpiński, Zbigniew Kowal, Janusz Gast, Waldemar Błaszczuk , Kazimierz Kłoda i Krzysztof Szamałek.

Fundacja zaproponowała Jurkowi wydanie poszerzone i uzupełnione jednej z Jego książek poświęconych Stodole. Podjęliśmy wspólnie kroki by zorganizować trzy spotkania z twórczością filmową Jurka Karpińskiego. Pierwsze poświęcone filmowi o festiwalu FAMA, drugie filmowi związanemu z przeprowadzka klubu Stodoła do nowej siedziby przy ul.Batorego i trzecie spotkanie którego zakres i formę Jurek na razie trzyma w tajemnicy. Będziemy informowali o terminach spotkań z Jurkiem ale już teraz na nie serdecznie zapraszamy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.