IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

„Gloria Artis” dla Janusza Gasta

Nasz kolega Janusz Gast został uhonorowany Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
W notce na Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej czytamy o Januszu: „Janusz Gast – reżyser, scenarzysta, autor. Działalność artystyczną i animatorską rozpoczął już w szkole średniej. Mając 16 lat, zachwycony wybitnymi dokonaniami polskiej i światowej kinematografii, zajął się kręceniem etiud filmowych. Od 1970 roku animował i realizował wiele przedsięwzięć artystycznych środowiska studenckiego o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.”
My znamy Janusza z pracy na niwie kultury studenckiej w środowisku krakowskim,  w Komisji Kultury Rady Naczelnej ZSP, ZLP czy Towarzystwie „Polonia”, z autorstwa licznych koncertów. Ostatnimi laty Janusz objawił się nam jako scenarzysta i reżyser Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.
Jego inicjatywą jest przyznawanie wybitnym przedstawicielom polskiej kultury wywodzącym się z ruchu studenckiego Nagrody im. Andrzeja Potoka.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.