ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

90 urodziny Jerzego Kwiatka

Trudno uwierzyć, że kolejny przewodniczący Rady Naczelnej Zrzeszenia Studentów Polskich kończy 90 lat. Jerzy Kwiatek dołącza tym samym do Stefana Olszowskiego i razem tworzą jedyny w swoim rodzaju klub przewodniczących.Jerzy Kwiatek jest symbolem i legendą ZSP. Jest człowiekiem światłym, otwartym, serdecznym, koleżeńskim i pełnym promiennego uśmiechu. W ZSP osiągnął wszystko o czym mógł marzyć – był przewodniczącym Rady Uczelnianej ZSP WSE (1956-1957), wiceprzewodniczącym rady naczelnej ZSP ds kultury (1957-1963) i przewodniczącym Rady naczelnej ZSP (1963-1966). Zawsze związany z kulturą, najpierw z kulturą studencką a później kulturą polską jako wysoki rangą urzędnik instytucji kultury. Niezwykle aktywny w działalności Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego.
Z okazji urodzin życzymy Jurkowi Kwiatkowi kolejnych dekad życia w zdrowiu i w otoczeniu przyjaciół.
Wszyscy Cię podziwiamy, szanujemy i życzymy Ad multos annos.
Zarząd Komisji Historycznej i Fundacji Ruchu Studenckiego

P.S.
W imieniu Fundacji prezes Szamałek dzwonił do Jurka z życzenia oraz zaprosił do siedziby Fundacji na okolicznościowe spotkanie. Zaproszenie zostało przyjęte a termin zostanie uzgodniony.


Jerzy Kwiatek wśród kolegów Przewodniczących (2018 r.)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.