IN MERORIAM
ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

50 lat przeglądu „Bazuna” – książka.

Każdy może kupić tę książkę! Wystarczy napisać maila lub wpaść do Biura Fundacji KHRS.W serii Zeszytów Historycznych Ruchu Studenckiego ukazał się numer 18 pod tytułem „50 lat Przeglądu BAZUNA. Piosenka trystyczna wczoraj i dziś” (250 stron) wydany przez Zespół Historii Turystyki Studenckiej we współpracy z Stowarzyszeniem Absolwentów Politechniki Gdańskiej poświęcony w całości Ogólnopolskiemu Turystycznemu Przeglądowi Piosenki Studenckiej BAZUNA.
Opis wielu edycji Przeglądu wraz z wybranymi zdjęciami prezentowany był już we wcześniejszych Zeszytach Historycznych. Prezentowany tu Zeszyt nie stanowi ich powtórki. Jest to bogaty zbiór migawek, barw, kolorów i odcieni, swoisty kalejdoskop wszystkiego, co przez wszystkie wspólne lata nadało koloryt i prestiż tej imprezie.

Jak napisał we wstępie Redaktor Zeszytu, wieloletni współorganizator BAZUNY Marek Skowronek Zeszyt ten jest więc w naszym zamierzeniu zaproszeniem na miłe, skrzące się wielością nastrojów spotkanie. Przyjdźcie do nas, odwiedźcie nas! Ukaże się Wam bogaty, kolorowy świat piosenki. Garść wspomnień, także z lat poprzedzających nasz Przegląd, czasu rajdów jeszcze bez prezentacji na scenie, indywidualne, niekiedy w formie wywiadów wspomnienia Uczestników naszych spotkań z piosenką, wreszcie same piosenki – wybrane przez Autorów utwory wraz ze szkicami na ich temat.
Kilkudziesięciu autorów tekstów przedstawia swoje wspomnienia i refleksje związane z uczestniczeniem i organizowaniem tej wspaniałej imprezy.
BAZUNA jest jedną z trzech organizowanych do dzisiaj akademickich imprez turystycznych poświęconych piosence. Pozostałe to: Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie i Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi. Ale tylko BAZUNA wędrowała przez te 50 lat przez świat a dokładnie po Ziemi Gdańskiej.
Dzisiaj głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej, ale przez wiele lat był nim Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY.

Polecam gorąco te utrwalone w druku wspomnienia uczestników, wykonawców i organizatorów z 50-ciu lat istnienia BAZUNY.

Krzysztof Łopaciński

Jak nabyć książkę?
Osobiście: W siedzibie Fundacji Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego. Warszawa, Aleja Niepodległości 161 lok.2
Zeszyt z Bazuny można kupić w siedzibie Fundacji (w poniedziałki i czwartki w godz. 12-14). Cena: 20 zł
Zamówienie mailem (biuro@myzsp.org.pl). Opłata przelewem na konto Fundacji: Bank Millennium
30 1160 2202 0000 0005 3220 8127 z dopiskiem „Zeszyt nr 18„.
Przesyłka zwykłym listem. Cena: 20 zł.
Przesyłka listem priorytetowym cena 25 zł.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.