ARCHIWUM
FACEBOOK
Aktualności

Jubileusz Jerzego Kwiatka

9 sierpnia 2023 w siedzibie OKHRS odbyło się uroczyste spotkanie z okazji dziewięćdziesiątych urodzin Jerzego Kwiatka. W spotkaniu uczestniczyło grono przyjaciół i „zetespowskich” znajomych Jubilata.
Krzysztof Szamałek rozpoczynając koleżeńskie spotkanie powiedział w swoim toaście:

„Jurku Zrzeszenie Studentów Polskich spełniało wiele funkcji, a w tym taką, której do tej pory nie znałem. Mianowicie Zrzeszenie spełnia również funkcję konserwująca. Ten, kto był w Zrzeszeniu, ma duże prawdopodobieństwo, że dożyje sędziwego wieku i to w dobrej formie. Przykładem jest Kazik no i pozostali zmierzają w tę stronę.
Nasze młode, gorące serca, kierujemy w twoją stronę jako naszego sternika, jako naszego przywódcy, w określonym czasie a później działającego z nami, aktywnego kolegę w Fundacji. Żebyś długo funkcjonował, długo żył, długo był z nami.
Nie sposób nie wspomnieć w tym momencie, choć to dzisiaj twoje święto, również o Stefanie Olszowskim, który jak widać konserwujące środki tak samo w Zrzeszeniu przyjmował, więc wszyscy jesteście godni podziwu i godni podkreślenia tego, jak ta młodość tych czasów Zrzeszenia nam towarzyszy. Niech wam towarzyszy, niech tobie towarzyszy, żeby cię zdrowie nie opuszczało. We wszystkim, w czym możemy pomóc, będziemy starali się na miarę naszych potrzeb pomagać. Jurku dwieście lat i wszystkiego dobrego.
Sto lat! Koledzy, śpiewamy!”

Poniżej publikujemy kilka fotografii upamiętniających fetę na cześć Jerzego Kwiatka w siedzibie Fundacji OKHRS.

 
   


Jerzy Kwiatek w „trybie roboczym”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.